Testy produktów ekologicznych i naturalnych, w tym pieluszek wielorazowych i kosmetyków
niedziela Grudzień 17th 2017

Puppi – nowe polskie pieluszki wielorazowe

Z przyjemnością dzielę się informacją, że na polskim rynku pieluszek wielorazowych pojawiła się marka – Puppi. Oto świeżutka, pachnąca nowością dostawa:

puppi otulacz wełniany

To małe miodowe cudo to wełniany otulacz. Nie trzeba go prać za każdym razem, kiedy zmienia się wkład – wystarczy wysuszyć (wełna nie przejmuje zapachów), kiedy jest mokry można go przepłukać w wodzie, a pranie zaplanować co dwa tygodnie. Pierze się go w płynie do prania wełny, a co 2-3 miesiące poddaje kuracji lanolinowej.

W otulaczu dobre jest to, że ma uniwersalny rozmiar, a regulacja jest na napy (nie przepadam za rzepami i gumkami). Tak wygląda wewnątrz:

otulacz puppi

Ponieważ nie ma żadnych zakładek, pasuje do niego dowolny wkład, oczywiście odpowiednio złożony, w zależności od aktualnej wielkości pieluszki.

Rozłożony otulacz wygląda tak:

otulacz puppi

A tak dostosowany do naszego aktualnego rozmiaru:

otulacz wełniany puppi

Otulacze wykonane z wełny są bardziej przewiewne niż PUL-owe, poza tym mają nad nimi zasadniczą przewagę – nie dotyczy ich degeneracja samej warstwy PUL, która z czasem, przy setkach prań, jest nieunikniona. Poza tym wełna, jako materiał naturalny, z pewnością będzie odpowiednia dla małych alergików i wrażliwców. Oczywiście nie należy się bać, że otulacz „gryzie” – materiał w dotyku sprawia wrażenie raczej mocno zbitej bawełny niż gryzącego swetra.

A teraz kolejna rewelacja dla alergików, czyli wkłady. Przyznam, że z różnych względów większość naszych wkładów pieluchowych wykonana jest z mikrofibry. Takie są z reguły w gotowych zestawach (Bumgenius, Baba Boo, Fuzzi Bunz i inne), ale nie znaczy to, że takie są najlepsze. Mikrofibra po jakimś czasie robi się szara i sztywna. Wiele mam wybiera wkłady bambusowe, które są  naturalne i bardzo chłonne, mają też właściwości antyseptyczne.

Wkłady Puppi wyglądają tak:

wkłady puppi

Pierwszy od lewej jest złożony wkład z weluru bambusowego, w środku – 4-warstwowy wkład bambusowy, a pierwszy od prawej to 5-warstwowy wkład bambusowy. Jeśli chodzi o wrażenia dotykowe – zarówno frota bambusowa, jak i welur to materiały, w które mogłabym się na co dzień ubierać i w których można byłoby spać. Są bardzo miłe i miękkie, zdecydowanie godne delikatnej pupy niemowlaka. Mam nadzieję, że nasza twarda woda tego nie zmieni. Zgodnie z radą producenta będę je pocierać o siebie po praniu. Tak wygląda rozłożony wkład welurowy:

Z racji swojego kształtu powinien schnąć szybciej, niż frota bambusowa.

Cały zestaw wygląda bardzo obiecująco. Ceny nie są odstraszające – wręcz przeciwnie, zważywszy na wysoką jakość wykonania i dobre, naturalne materiały.  Dla zainteresowanych podaję „namiary”:

Puppi otulacz wełniany ( 65 zł) oraz wkłady:

  • bambusowy 4-warstwowy (13 zł),
  • bambusowy 5-warstwowy (16 zł),
  • składany z weluru bambusowego (16 zł).

Już wkrótce relacja z testowania!

Na pierwsze zakupy w  sklepie – 5% rabatu!

rabat-puppi

Komentarze czytelników

Jeden komentarz do “Puppi – nowe polskie pieluszki wielorazowe”

  1. ~Ada pisze:

    Myśleliśmy z mężem, że to otulacz ecodidi, które posiadamy i uwielbiamy. Te pupi wyglądają niemal identycznie jak ecodidi :) Fajnie, że pojawiają się nowe firmy pieluszkowe na polskim rynku.

Komentuj