Testy produktów ekologicznych i naturalnych, w tym pieluszek wielorazowych i kosmetyków
niedziela Grudzień 17th 2017

Puppi – test otulacza wełnianego z wkładami

Zapraszam na recenzję testu otulacza wielorazowego Puppi z wkładami. Oto nasz zestaw – otulacz wełniany oraz wkłady: z weluru bambusowego i bambusowe.

Zobacz szczegółowy opis zestawu

Pierwsze wrażenie po założeniu otulacza jest takie, że świetnie się dopasowuje, zgodnie z nazwą ‚otula’ pupę. Ma fajny krój; jest węższy niż pieluszki – kieszonki. Nie „robi dużej pupy”, co w przypadku niemowlaka jest zaletą estetyczną oraz praktyczną, bo bez problemu zakładamy na pieluszkę spodenki czy getry. Ubranka są niestety szyte z założeniem, że dziecko nosi pampersa, więc czasami w wypadku pieluszek wielorazowych można zapomnieć o małych dżinsach czy dresikach, a pupa w getrach wygląda karykaturalnie.  W przypadku otulacza Puppi ten problem całkiem odpada! Regulacja jest w porządku, na moje ulubione napy, które się nie zużywają ani nie niszczą w praniu.

puppi otulacz honey bliss

Kolejne zagadnienie to chłonność i łatwość prania. Pogłoski o tym, że wełniane otulacze nie przejmują zapachów, zdecydowanie nie są przesadzone! Szczerze mówiąc przez jakieś dwa miesiące nasz egzemplarz był tylko zapierany chłodną wodą. Nie zaczął przeciekać, nie pachnie brzydko. Wymieniamy wkłady – bardzo chłonne, bambusowe. Dają uczucie „mokro”, więc nie korzystamy z nich w nocy. Za to sięgnęłam po nie w pierwszej kolejności gdy tylko zauważyłam, że Ola ząbkuje, a pupa zaczyna się odparzać. Naturalne, oddychające materiały to najlepsza metoda na odparzenia – zupełnie nie wiem, jak można podrażnioną pupę zamknąć w papierowo-plastikowym kompresie…  U nas problem sam zniknął po dobie, bez smarowania „cudami” z pochodnymi ropy naftowej. Wystarczy mycie, wietrzenie i porządna pielucha, taka właśnie jak Puppi.

Dodam jeszcze, że wkłady można prać w 60 stopniach, wysychają dość długo, ale za to więcej wchłaniają. Zdarzyło mi się kilka razy z powodu mokrych wkładów włożyć do otulacza „cokolwiek”, czyli złożoną pieluchę tetrową i wkład bawełniany – działa :)

otulacz puppi honey bliss

A teraz kwestie estetyczne – nadeszła moja ulubiona pora roku, czyli wiosna, kiedy to dziecko można swobodnie ubrać tylko w pieluszkę i koszulkę lub sukienkę.  Otulacz Puppi jest jednokolorowy i pasuje nam do wszystkiego. Znajomi często pytają, cóż to za „majteczki” nosi Ola. Dzięki temu, że „majteczki” się spodobały, kilka znajomych bobasów nosi wielorazówki.

Podsumowując – szczerze polecam te pieluszki. Są polskie, mają dobrą jakość, naturalne oddychające materiały i „działają” bez zarzutu.

Oto nasz zestaw:

Puppi otulacz wełniany ( 65 zł) oraz wkłady:

  • bambusowy 4-warstwowy (13 zł),
  • bambusowy 5-warstwowy (16 zł),
  • składany z weluru bambusowego (16 zł).

Na pierwsze zakupy w  sklepie – 5% rabatu!

rabat-puppi

Komentuj